Ugorjunk is bele a második fejezetbe és folytassuk a programismertetőt, illetve ismerkedést. Aki lemaradt volna az első részről az itt találhatja meg a cikket. Az előéletem a szokásos „nem JailBreak-elek, jó a rendszer így ahogy van és megvásárolom az programokat”. Ezzel a hozzáállással már sok fölösleges App-ba(e) belefutottam már, így aztán egy-két dollár fölösleges pénzköltés is megvolt. Lássuk csak második oldalon mi is van, illetve, hogy az Eszközök mappában mit tartok.

- Részévnyek: alapértelmezett iOS program
- Speed Test: a jól ismert internet sebességmérő, ebben szoktam menőzni, hogy milyen jó az LTE és az otthoni Digi-s net.
- Google Fordító: egy remek szótár, online szótár így szükséges az internet kapcsolat hozzá, de rengeteg nyelven tud.
- iBooks: Apple által fejlesztett digitális könyvespolc és pdf tároló, nem kell senkinek sem bemutatni.
- djay: nem vagyok disk jockey, de jó szórakozni vele hébe-hóba, nagyjából olyasmi mint a traktor és úgy érezhetjük vele magunkat mintha valami világhírű DJ-k lennénk (DE NEM). Egyszerű a kezelése, de iPad-en jobb az tény.
- Vatera: a közkedvelt hazai aukciós portál, úgymond a magyar eBay. Néha szoktam nézelődni itt is, de csak nagy ritkán, szerintem ezt sem kell nagyon bemutatnom senkinek.
- QRReader: mostanában nagy divat elszórni a hirdetésekben, utcákon, buszokon és sok más helyen ezeket a „QR” kódokat, ezzel a programmal könnyen letudjuk olvasni, illetve betudjuk azonosítani, hogy mit takar a kód. Ingyenes a program, így nem kell pénzt pazarolnunk erre.
- TouchArcade: egy külföldi iOS játéktesztelő oldal natív programja, írtam már a Touch Arcade-ról régebben.
- OTP Bank: ennél a banknál vagyok, és a mobilos felületben is szokta utalgatni, így muszáj volt az oldal könyvjelzőjét a főképernyőre tenni.
- Nagy Attila: no comment, a saját blogom könyvjelzője. (mekkora egoista vagyok, igaz? Nem)
- BpMenetrend: ha ne-adjisten tömegközlekedéssel kéne mennem valamerre, akkor ebben megtudom nézni a menetrendet vagy éppen valami útvonaltervet is tudok készíteni vele.
- SmartGlass: a Microsoft legújabb találmánya (annyira már nem), kapcsolatba léphetünk vele az Xbox-unkkal. Néhány játék támogatja is, így teljesen interaktív élményben részesülhetünk. Erről is írtam már egy bejegyzést, a Forza Horizon-al teszteltem a SmartGlass-t.
- HDR FX: egy képmanipuláló program, majdnem mint az Instagram, de kicsit több lehetőséget ad, nem szoktam használni, de bármikor jól jöhet.
- Creationary: múltkorában megvettem a Lego, számomra legtetszetősebb társasjátékát, ami ezt a nevet kapta. Ezzel a programmal, kicsit feldobhatjuk a játékot és feljegyezhetjük a telefonba, hogy kinek mennyi pontja van, hogy áll stb. stb.
- Podcastok: Apple által fejlesztett podcast program, itt külön hallgathatjuk a podcastjainkat.

A következő mappa a Rovio mappám, amiben az előbb említett fejlesztő/kiadó játékai (Angry Birds, Angry Birds Seasons, Angry Birds Space, Angry Birds Star Wars, Bad Piggies) találhatóak, nem szeretnék rólunk beszélni, mindenki ismeri őket. A következő megálló az Egyebek mappa:
- Traffipax Info: ez egy traffipax listázó App, kapunk egy Google térképet amire POI-ként (Points Of Interest) listázzák ki a traffipaxokat. Ingyenes, de havi egy dollárért többet listáz a program. Jó alkalmazás, mert legalább tudjuk merre is lehetnek ezek a sebességmérők, felhasználók is tudnak jelenteni ilyen traffipaxokat.
- Handras: Handrás saját alkalmazása, sajnos nem nagyon frissíti, de van benne egy-két érdekesnek tűnő információ.
- Dropbox: az egyik legnépszerűbb felhőalapú tárhely natív alkalmazása, elérhetjük vele a fiókunkat és megnézhetjük a fent lévő tartalmakat.
- Bump: ezzel a programmal tudunk iPhone és iPhone között adatokat küldeni egy vicces mozdulattal. Egy kis időt szenteltünk erre is az egyik „Az Autóban” epizódban.
- Box: olyan mint a Dropbox, csak a Box.com-al, ez egy másik felhős tároló.

Most jöhet a Játékok mappám:
- Temple Run: a legnépszerűbb „végtelen futós” játék, ingyenes próbáljátok ki, ha még nem ismernétek.
- Temple Run 2: a második része a népszerű futós játéknak, kicsit felturbózva, új karakterekkel, képességekkel, változatosabb pályával.
- Redline: egy aranyos „pixel grafikus” játék, szintén a „végtelenített” fajtából, egy autóval kell mennünk egy öt sávos úton, időnként kerülgetve az akadályokat és felszedni a pénzérméket amikkel újabb autókat vehetünk.
- Catch the Ark: írtam már róla egy kis bejegyzést, nagyon jópofa és aranyos játék, megérte az egy dollárt.
- Minigore 2: ez is egy jó játék folytatása, egy igazi lövöldözős játék, felturbózva sok pályával, rengeteg fegyverrel és képességekkel. Erről is van egy bejegyzés már az oldalon.
- Ski Safari: hihetetlen, de ez is egy „végtelen” játék, adott egy síelő és egy végtelen magas hegy amiről csak csúszunk lefelé. A lavina elől menekülünk és közben mindenféle akadályba ütközünk, amiket érdemes kikerülni. Vannak állatok (sas, pingvin, yeti) is amikre felpattanva, megúszhatjuk egy két akadályt.
- Smurfs Village: egy freemium játék amiben a törpök faluját kell megépíteni és kicicomázni, vannak jópofa küldetések és mini játékok benne.
- GTA Vice City: pláne nem kell bemutassam ezt a művet senkinek. A Vice City iOS-re portolt változata, írtam is róla párszor, összességében remekül sikerült.
- Nimbus: igencsak gyerekeknek való játék, egy felhővel vagyunk aki szórja magából az esőt, ahogy haladunk a pályán kénytelenek vagyunk néha „visszatartani” az esőzést, mert nem szabad megöntözni a piknikkosarat, ételeket, állatokat. Nem ajánlom 11 éveseknél idősebbeknek, én ritka kivétel vagyok. Aranyos.
Most jöjjenek a mappákon kívül eső alkalmazások.

- iTorch: egy zseblámpa alkalmazás, szeretem mert gyorsan betölt, lehet benne állítani a led fényerejét és van sokféle skin/kinézet hozzá.
- Jetpack Joyride: egy másik „végtelen” játék, remek kikapcsolódást nyújt ez is, testre lehet szabni teljesen a karakterünket és a „jetpack”-ünket is. Bár ezekhez rengeteg kell játszani, hogy sok-sok pénzt gyűjtsünk össze.
- Doodle Jump: ki nem ismeri? Egy csücsörítő zöld figurával kell felugrálnunk minél magasabbra. Szerintem innen indultak meg a „végtelen” játékok sikerei.
- Topia: egy bolygórendezős játék, tudjuk alakítgatni a bolygónkat, hegyeket, völgyeket tehetünk oda ahova akarunk, telepíthetünk pár állatot az újdonsült „Föld”-ünkre és ennyi. Nincs semmi akció benne, 5 perc után megunod.
- Action Movie: egy filmeffektező alkalmazás, bemutattam már az összes effektet egy kis videóban.
- UFO On Tape: a giroszkóp segítségével kell egy repülőcsészealj-at követned. Érdekes kis játék, unaloműzőnek elmegy.
Vélemény, hozzászólás?