GY.I.K.

Gyakran ismételt kérdések

Ide kerülnek a nem egyértelmű dolgok, például az oldallal kapcsolatban, vagy listázok pár idegen szót, esetleg olyan kifejezést amit szoktam használni. Esetleg, ha valakinek ezek újak lennének akkor, ezzel is segítettem.

Ki a vlogger?

Majdnem olyan mint a blogger, csak ő videókban mondja el a véleményét az adott témáról. Videókat jobban szeretnek nézni az emberek, mint olvasni, tehát jobb is, de nehezebb az utómunkálatok miatt. Nevezhetjük még videó podcastnek is.

Mi az a blogger?

Igazából így helyes a kérdés: ki az a blogger?, ugyanis a blogger írja a blogokat nektek és nekünk, így tehát én is annak minősülök. Mondhatnánk azt is, hogy internetes újságíró, akinek nincs megkötve a keze, nem a pénzért csinálja és akkor ír amikor akar.

Mit jelent a hunglish?

Azokat a szavakat nevezzük így, amit angolból vettünk át és magyarítottuk a szó nyelvezetén. Mint például a “file” az “fájl” lett.

Mi az, hogy kontent? (content)

Ez egy angol szó, amit átalakítottunk magyarra. Sok blogger, internetes naplóíró és olvasó használja. Az eredeti szó így néz ki: “content” és a jelentése: “tartalom”. Ez a szó tipikus példája a “hunglish”-nak.

Mi az a Twitter X (2023-tól)?

A Twitter X egy szociális szolgáltatás, bővebben írok róla egy cikkben amit itt érhettek el.

Mi az a beéneklés, énekeljünk?

Egy egyszerű regisztrációs rész vagy bejelentkezős panel, csak átírtam a szöveget. A poén onnan jött, hogy valami mazsola webfejlesztő elütötte és lefordította a “Sign up” szót Sing up”-ra és az eredmény a beéneklés lett. Mivel jó poén így felhasználtam a blogomra, de persze én már direkt használom így.

Mi az a 4K?

Egy új szabványfelbontás, ez fogja követni a 720p (HD-Ready) és 1080 (Full HD) felbontásokat. Itt is ingadozni fog majd egy picit a felbontás és arány, de a legtöbb mintavideó az 4,096 × 2,304 pixelből áll.

Mi az a cut-out?

A cut-out az kivágást jelent, az ilyen képeken már nincs szükség vágást végezni, ugyanis csak a lényeg van a képen. Például, ha Brad Pitt cut out-ra keresünk rá, akkor a képeken csak a híres Hollywoodi sztár lesz megtalálható, a kép többi sallangját törlik.

Mi az a time-lapse?

Time-lapse fotózás egy olyan technika, mikor a felvett képkockák sebessége jóval lassabb a lejátszott képkockák sebességénél. Látványosabban mondva: az idő fotózása.

Mi az hogy, ucsini?

Ha valaminek a függőjévé válsz akkor a “ucsini“. Egy “mém”-ből jött a szleng, remek kifejezés a függő szó helyettesítésére.

Mi az a hahu?

A hahu a használtautó.hu rövidítése, rengeteg oldalon használják, könnyebb leírni és nem kopik annyira tőle a billentyű.

Mi a jelszó a védett bejegyzésekhez?

Szeretem az X-Aktákat, így az a jelszavam ami ebben a sorozatban Mulder jelszava a számítógépén. Nem nagy kaland kideríteni, de leírom azért: trustno1

Mi az hogy, ddd?

A ddd a 3D hosszabbított, rövidített változata. Kreatívan humoros, nagyjából ennyi.

Mi az a freemium játék?

A freemium játék egy olyan alkalmazás vagy inkább játék mobilokra ami ingyenes, viszont mint minden ingyenességnek ennek is megvan a hátulütője, mégpedig az, hogy a további játékért valamilye núton-módon fizetnünk kell igazi pénzt. Például, gyémánttal vagy, sóspereccel tudunk csak újabb pályát venni ami természetesen “dollárba” kerül.

Mi az POI (Points Of Interest)?

Különböző helyzetmeghatározó programok által használt kifejezés, mely a számunkra (vagy mások számára) fontos helyek, pontok jelölésére szolgál.

Mi az a Scene Release?

Egy csapat által nem-hivatalosan megjelentetett kalózverziójú kiadás egy adott anyagból. Létezik p2p és scene release is. A p2p a torrent és egyéb fájlcserélők gyűjtőneve, a scene az igazi, eredeti és hamisíthatatlan ftp.

Hogyan lehet egyedi avatarom (kép a hozzászólásoknál)?

Először is el kell látogatnunk ide: http://en.gravatar.com/. Majd itt regisztrálnunk kell azt az e-mail címet, amelyet itt is használunk. Az e-mail fiókunkba fog érkezni egy levél a Gravatar-tól, hogy erősítsük meg a regisztrációt, ezt tegyük is meg. Ha ez megvan akkor lépjünk is be, ez a kép fog fogadni minket:

gravatar

Nem tökéletesen ez mert a saját email címed lesz ott és kép sem lesz, kattintsunk ez után az „add a new image” szövegre és töltsük fel a számítógépünkről a kívánt képet. Ha minden igaz akkor minden WordPress weboldalon, ahol ez az email cím szerepel ez lesz az avatarunk.

Van már sokkal jobb megoldás a hozzászólásokhoz, méghozzá a Disqus. Használjátok azt, elegáns, gyors és bejelentkezhetünk Twitterről, Facebookról és akár regisztrálhatunk E-mail címet is természetesen.

Archivált Kérdések 2007 előttről

Nem érdemes próbálkozni velük, ugyanis rég nem működnek már. Az archiválás miatt töltöttem őket fel! A régi Steampowa weboldalam tiszteletére. (2005-2007) RiP

Hogy kezdjem el?

Ha nagyon akarsz cs sourcozni és normál nem tört serveren akkor veszel egy szép half-life 1-et eredetiben a cd-keyt meg az új accauntodhoz rakod. Ha ezt nem teszed meg akkor korlátozott servereken tudsz játszani csak erről majd később.Először is letöltöd az általad kiválasztott (Steam, SiX-Steam, Steam-Down) programot fel installálod egy helyre ahol van szabad hely bőven (Counter-Strike Source= 3.4gb), ha ez megtörtént akkor elindítod a Steam.exe -t (steam-down esetében steam-down.exe) és várod amíg frissít. Megtörtént. Csinálj egy parancsikont az exéről és rakd az asztalra, hogy könnyen elérhető legyen. El indítod a Play Games résznél letöltöd a neked megfelelő játékot és játszol.

Hova írjam a hl1 cd-keyt?

Egy képet mellékelek ez így már magában a válasz.

cdkey

Nem megy a CSS(Counter-Strike: Source)

Szedd le a legújabb ppatcher-t a letöltések szekcióból és írd felül a régivel! (elérési hely: ahova raktad a steamot vagyis ahova kivágtad és a főkönyvtárba pl.: C:/Program Files/Steam)

A játék indítása előtt egy materialsystem.dll hibát vagy gfx.wad ír ki mit tegyek? (RÉGI)

Ez egy nagy probléma, de megoldható sajnos nekem is ez a hiba lépett fel a SiX-Steamnál és a Steam+ppatcher.ppc nél. a A lényeg rakd fel a Steam-Down és megy, de a régi dolgokat amik a SteamAppsban voltak azokat hagyd meg nehogy le szedd még egyszer őket…

Másik módszer: fogod a Steam.dll és a Steamclient.dll a Steam mappádból és a SteamApps/felhasználóneved/általadkiválasztottjáték(counter strike source)/bin és ide másolod. Ez persze csak SiX-Steammal megy.

Egy modot pl.: Garry’s mod hova rakjam fel mert ha abba a SteamAppsb/SourceModsba rakom amelyik külön van úgy nem megy?

A lényeg, hogy oda rakd föl ahol van a többi Steam-Down vagy Staemos dolog és ott lesz egy SteamApps és ott a SourceModsba.

Hogy hívjam elő a konzolt?

Nagyon egyszerű a Steam ban a Play Gamesnél a kiválasztott játékra jobb gombbal kattintassz aztán Propeteriens és Launch Options és oda írod egy space vagyis kihagyással hogy “-console” és megy ha onnan indítod!

A Garry’s moddal, hogy és mit kell csinálnom?

A cikkek menüpontban találsz róla egy részletes információt!

Ez a hiba üzenet jön elő mit tegyek?: SteamStartup() Failed: SteamStartup(0xf,0x12e0f4) failed with error 108: The local Steam Service is not running

A SiX-Steamnél és a Steam+ppatchernél ez egy hiba vagyis azt kell tenned, hogy még amikor a SteamApps külön van akkor rakd egybe a másikkal vagyis a Tört Steam mappájával rakd egybe és már jobb is lesz…őszintén szólva nem tudom miért csinálja, de így fog menni!

A játék indítása előtt egy materialsystem.dll hibát ír ki mit tegyek? (RÉGI)

Leszeded a Fix.rar-t kikapcsolod a steamot teljesen aztán elindítod a rar fájlban található registry fájlt eezután elindítod a SiX-Steamot és megy minden játék!

A játék indítása előtt egy materialsystem.dll hibát ír ki mit tegyek?

Szedd le a 2005.június 18. Fixet és rakd a Steam mappába aztán a ClientRegistry.blob fájlt töröld ezután a Steam.exe indítod ezentúl a Steamot mert már ppatcher sem kell hozzá! És Nagyjából ennyi! (csak akkor töltsd le ha bevállalós gyerek vagy 🙂 )

Utolsó frissítés: 2024. július 03.